Australia ZOO

Kousek za Brisbane se nachází u města Beervah slavná Australská ZOO, kterou proslavil lovec krokodýlů Steve Irwin. Na ZOO jsme si vyhradili celý dnešní den a chtěli tam být hned v 9hod, kdy otevírají.

Bylo to jen 80km. Nejdříve nás zdržel hustý provoz v Brisbane a navíc jsme se opět snažili vyhnout placeným úsekům dálnic. Během popojíždění začínalo v našem autě jít čím dál obtížněji řadit. Po chvíli bylo jasné i podle zvuku, že je spojka nadranc a nemůžeme jet dál. Protože má naše půjčovna v Brisbane pobočku, zastavili jsme hned u odbočky a do navigace zadali její adresu. Měli jsme neskutečnou kliku – pobočka byla jen 5km od nás! (A to mají v celé Austrálii jen 5 poboček!!) Spojka kvílela a rachtala, na každé světelné křižovatce jsme přemlouvali semafor, aby byla zelená a my nemuseli zastavovat. K půjčovně jsme dojeli jen tak tak. Pán v půjčovně chtěl jet na zkušební jízdu, ale z té nakonec sešlo, protože se ani nerozjel… Auto nám ihned vyměnili za stejný typ. My jsme přerovnali všechny naše věci a s “pouhým” hodinovým zpožděním se vydali dál na cestu.

Díky hustému provozu v Brisbane a výměně auta jsme do Australské ZOO dojeli s dvouhodinovým zpožděním. V ZOO jsme šli kolem ještěrů, amerických aligátorů a koal na show v aréně Crocoseum. Tam nám předvedli krásné papoušky, čápa Jabiru, kondora a další ptactvo, plazy a také obřího slanovodního krokodýla Montyho. Byla to úžasná show, během které na velké obrazovce pouštěli i záběry se Stevem Irwinem. Pak jsme z horního patra hlediště obešli vyhlídku na slanovodní krokodýly. Dál jsme viděli ježury, psy dingo, pštrosy emu, kasuáry a obrovské suchozemské želvy (200 let staré!). Prošli jsme se výběhem s klokany, které bylo možné krmit speciálními granulemi. Nechali se i pohladit.

Také tu nabízejí pro návštěvníky fotografování se zvířaty (hady, koalami, krokodýly). My jsme se nechali vyfotit s koalou v náručí. Sice to je dost drahé, ale peníze jsou určené na další ochranu těchto zvířat.

Koaly tu měli asi na 4 místech. Mohli jsme je pozorovat opravdu z blízka. V jednom výběhu se šlo přímo mezi nimi. Místo stromů, které by nestačily dorůstat, tu koalám dávají větve s čerstvými listy do speciálních držáků na kmenech.

Dále jsme viděli výběhy menších sladkovodních krokodýlů, kterých bylo ve výběhu více (až 20), protože nejsou vůči sobě tak agresivní jako slanovodní. Ti byli vždy ve výběhu jen po jednom, maximálně ve dvou, pokud to byl pár. Viděli jsme ještě jednu show s obřím slanovodním krokodýlem Scrappa. Krotitel názorně předváděl jejich chování v přírodě a díky čisté vodě, bylo vidět, jak krokodýl reaguje na jednotlivé podněty. Bylo to velmi zajímavé a zároveň poučné.

Během poslední hodinky před zavíračkou jsme ještě proběhli asijskou expozici (tygři, sloni, červené pandy, velbloudi) a také africkou expozici (žirafy a zebry). Stihli jsme to jen tak tak.

Také zde v Australské ZOO byly doslova na každém kroku vodní ještěrky – water dragon. Nebyly sem umístěny cíleně, ale přišly sem přirozeně, protože jim vyhovují místní podmínky.

Před odjezdem ze ZOO se rozpršelo. Odjížděli jsme v 17hod směr Hervey Bay (200km). Díky dešti a zastávce na nákup jídla jsme do kempu Happy Wanderer Village dorazili až těsně před 21hod.

Tentokrát nás při večeři v kuchyňce překvapila žába, která seděla uprostřed místnosti na koberci.

01_Australia_ZOO_-_kemp_v_Brisbane
01_Australia_ZOO_-_kemp_v_Brisbane
« 1 z 48 »