Gold Coast

Ráno jsme vyrazili směrem do města Brisbane (200km), kde strávíme dnešní noc. Hlavním cílem pro dnešek je 40km dlouhé Zlaté pobřeží – Gold Coast.

Cestou jsme opustili stát New South Wales a přejeli do státu Queensland. Hodinky jsme si zase posunuli o jednu hodinu dozadu, protože tu neuznávají zimní a letní čas. Časová pásma v Austrálii jsou opravdu nepochopitelná. Za 6 týdnů jsme tu měnili čas už 6x a ještě jednou budeme! Přitom někdy se posouvalo i o půlhodiny a ne o celé hodiny, jak je jinde zvykem…

Na Zlatém pobřeží jsou široké písečné pláže, spousta hotelů, restaurací a obchodů. Ne náhodou se mu říká australské Miami. V okolí je také spousta zábavních parků. Hlavním lákadlem je nejen koupání, ale také surfování, na které tu jsou ideální podmínky. Pláže jsou po úsecích hlídané plavčíky. Bezpečné koupání je vymezeno vlaječkami, jejichž barva označuje stupeň nebezpečí.

My jsme se nejprve prošli po pláži v Burleigh Heads. Poté jsme zajeli až do centra města Surfers Paradise (v překladu Ráj surfařů). Jedná se o nejrušnější přímořské město na Gold Coast, všude spousta lidí – ve městě i na pláži. Proto jsme se raději vrátili na méně rušnou pláž Broadbeach. Tam jsme asi 2 hodiny strávili na pláži. Voda měla asi 20°C, krásně čistá, ale byly velké vlny, takže plavání dál od břehu bylo zakázáno.

Po koupání v moři jsme pokračovali dál až do Brisbane. Tam jsme se ubytovali na dvě noci v kempu Brisbane Holiday Village. Zahráli jsme si tam minigolf a pak jsme si k večeři ugrilovali vlastní hamburgery.

01_Gold_Coast
01_Gold_Coast
« 1 z 14 »