Port Macquarie

Protože máme oproti plánu den až dva navíc, můžeme si dovolit trochu rozvolnit kilometry. Dopoledne jsme vyrazili dál kolem pobřeží po Pacific Highway a dali jsme si za cíl Port Macquarie (350km).

Zvolili jsme volnější tempo a občas jsme sjeli z dálnice k pobřeží. U pobřeží jsme si také udělali zastávku na oběd. Obložené bagetky z vlastních zásob jsme si ale nakonec snědli uvnitř v autě a na moře se koukali přes okna – protože venku strašně foukalo.

Do kempu Leisure Tourist Park ve městě Port Macquarie jsme dorazili v 17hod. Na recepci byla paní s podezřele známým přízvukem v její angličtině. Tom hned odhalil, že to je Češka. Když volala na syna, aby se přišel podívat, jak se píše jeho jméno v češtině (jmenoval se taky Tomáš), tak bylo jasno. Byla to emigrantka původem z Náchoda, která jela do Austrálie krátce po revoluci na dovolenou a už tu zůstala. Bylo vidět, že je ráda, že si s námi může popovídat česky. Takže jsme si s ní dlouze povídali o všem možném. Pobavilo nás, když nám tvrdila, že je Sydney na sever odtud. Anglicky to ale říkala správně (south = jih), takže už asi trochu pozapoměla mateřštinu.

V Port Macquarie jsme ještě navečer zajeli k moři. Šli jsme na krátkou procházku na výběžek na pobřeží. Po nákupu dalších zásob jsme dojeli zpět do kempu a uvařili si večeři v kempové kuchyňce. Odtamtud nás “vyhnala” až velká ještěrka, která přeběhla po zdi za lednici. Zbytek večera jsme strávili ve svém pokojíčku v autě… 🙂

01_Port_Macquarie_-_pobrezi
01_Port_Macquarie_-_pobrezi
« 1 z 4 »