Mount Lady Macdonald

Včera jsme ve dni volna podnikli další výšlap na jeden z místních kopečků- tentokrát na Mount Lady Macdonald (2606 m n.m.), kterou máme prakticky za barákem.

Naštěstí vydrželo slunečné počasí, na které jsme závistivě koukali dny předtím z práce. Teplo bylo ale nakonec takové, že jsme postupně museli odhazovat vrstvy, až jsme nakonec šli v tričku a kraťasech.

   

Cesta vede rovnou z Canmore, nejprve kousek kaňonem Cougare creek, brzy se ale začne zvedat lesem směrem k vrcholu. Vzhledem k vysokým teplotám minulých dní se střídaly úseky ledu, zmrzlé hlíny a sněhu, takže jsme znovu rádi nasadili naše oblíbené nesmeky. K perličkám výletu patřilo, když se Nikče nějakým záhadným způsobem podařilo zaháknout háčkem na nesmeku obě nohy k sobě a skácela se přímo k nohám jediných dvou lidí, které jsme za cestu nahoru potkali 😀 Už cestou nahoru se nabízí krásné výhledy na Canmore a protilehlý masiv, skvělý a pohodlný výhled ale nabízela plošina pro helikoptéru, ke které jsme došli asi po 2,5 hod. Dali jsme si tu ve společnosti dalších 3 Čechů obídek a pak se vydali šplhat ještě výš.

Cesta od heliportu byla hodně suťovitá a na dva kroky nahoru popojel člověk zase jeden zpátky, ale nakonec se nám podařilo vyšplhat téměř na vrchol. Od toho nás dělil přechod ostrého hřebenu, který byl sotva půl metru široký a pokrytý navátým sněhem. V tomto místě to v zimě většina lidí otočí, protože přechod by byl extrémně nebezpečný. Udělali jsme spoustu fotek, chvíli se slunili a pak vyrazili na cestu zpět.

Z klesání do údolí se nakonec vyklubal taky celkem náročný sestup, který začal sjížděním po suťovisku a pokračoval v rozbředlém sněhu, který nám tál pod nohama a už ani nesmeky si s ním nevěděly rady. Na závěr nás čekalo ještě pár parádních bahnitých pasáží, ale nakonec jsme to zvládli i bez hnědých zadků 😀

S celkem pohodovým tempem a spoustou kochacích zastávek jsme tak strávili krásných 8 hodin v přírodě. Bolavé nožky jsme pak šli trochu rozmazlit do vířivky, kterou máme v novém ubytování na balkónku s výhledem na hory.

mapOtevřít mapu v novém okně!


googlephotosProhlédněte si všechny naše fotky z tohoto výletu na Mount Lady Macdonald!