Ha Ling Peak, Kanada

První výlet z našeho dočasného domova v Kanadě jsme podnikli na nedaleký Ha Ling Peak (2407m n.m.), který se tyčí západně nad městem Canmore. Vyrazili jsme od zastávky autobusu Walker East po trailu Powerlline Trail směrem k jezírkům Grassi Lakes. Pod jezery vytvořily vodopády ledovou stěnu, na kterých bylo několik párů na ledolezení. Jedni z nich byli slováci, tak jsme na chvilku popovídali. Možná, že ledolezení tady taky někdy vyzkoušíme.

Od Grassi Lakes šla cesta strmě nahoru po kluzkém terénu a místy po ledu, takže jsme byli moc rádi, že tu máme svoje nesmeky. Tady by to bez nich nešlo. Těsně pod nádrží Whitemans Pond jsme trochu bojovali s hlubokým sněhem a propadali se, Nikča jednou jela po zadku, ale naštěstí to bylo jen tam. Po zbytek dne už byl všude sníh schůdný. Od Whitemans Pond jsme šli po silnici k výchozímu bodu trailu na Ha Ling Peak. Nejdříve se šlo lesem po vyšlapané cestičce. Celou cestu s nesmeky. Jsou na takovýhle trail výborný! Potkali jsme asi 5 dalších lidí, ale všichni už šli dolů. Když jsme došli na hranici lesa, tak začalo nepříjemně foukat a na sedle mezi Ha Ling Peak a Miners Peak už byl vítr chvílemi tak silný, že nás málem odnesl. Posledních 200 metrů prudkého stoupání po skále k vrcholu bylo náročných. Počasí bylo dost proměnlivé. Chvíli sluníčko a bezvětří a najednou poryv větru, že nás to málem schodilo dolů do Canmore. Dlouho se na vrcholu nedalo vydržet. Silný vítr a mínus 15°C bylo moc. Zmrzla nám všechna voda a nemít péřovky, tak jsme asi zmrzli taky. Zdrželi jsme se na vrcholu jen na pár fotek a honem zpátky dolů. Na začátku lesa už opět na sluníčku se dalo posedět a posvačit.

Dobyt! Vrchol Ha Ling Peak je dobyt!

Dolů už to šlo snadno. Navíc jsme měli v plánu na silnici stopnout někoho, kdo nás hodí zpátky do Canmore. Když jsme došli k silnici, tak ale akorát zavírali závoru a protože kousek níž spadla lavina, tak byla cesta uzavřená. Tak nám nezbylo než jít po silnici dál pěšky. Po pár kilometrech jsme přeci jen měli štěstí a jelo kolem auto a vzalo nás do Canmore.

Našlapali jsme 15km a k tomu ještě 1300 výškových metrů. Výhled z vrcholu na údolí Canmore na východ i na údolí Bow Valley na západ je jako z letadla. Počasí mohlo být lepší, ale jinak je Ha Ling Peak se svými 2407m nad mořem parádní jednodenní výlet z Canmore, který se dá zvládnout i v zimě, i když oficiální zdroje tvrdí opak.

mapOtevřít mapu v novém okně!


googlephotosProhlédněte si všechny naše fotky z tohoto výletu na Ha Ling Peak!