Los Angeles a let domů

pondělí 26.9. – Los Angeles, odlet domů

Ráno balíme v kempu u jezera Success všechny naše věci už rovnou do kufrů a batohů. K snídani likvidujeme poslední zásoby (čili to je dost rozmanitá snídaně) a v pohodě vyrážíme do LA. Cestou jedem kolem zábavního parku Six Flags a k obědu nacházíme můj oblíbený burger In-n-Out.

V LA jdeme na hodinku na procházku na pláž Santa Monica, kde se natáčel seriál Pobřežní hlídka a kde taky začíná proslulá americká dálnice Route 66. Na pieru hrajem v zábavním parku air hockey a pak jdeme smočit nohy do vln Pacifiku. Dneska je zase sluníčko a vedro s více než 100°F, takže studená voda oceánu přímo lákala ke koupání.

2016-09_usa-224 2016-09_usa-225

Pak trochu panika – nestíháme! Takže následuje rychlonákup a zastávka na pumpě, kde dotankujeme a myjeme aspoň trochu auto belíčkama na mytí oken. Pak honem na dálnici směr letiště, ale dálnice ucpaná a stojí to – další panika (já ne, ale Nikča jo). Sjíždím z dálnice a beru to podle nosu přes město. Konečně dojíždíme do půjčovny Hertz, odkud jsme na začátku měsíce vyjeli na náš road-trip. Auto vracíme lehce poškrábaný, ale díky bohu to kryje i to základní pojištění co máme, takže nás to stojí jen jeden podpis na hlášení pojišťovně – uffff, to by náš výlet hodně prodražilo. Pak nasedáme do autobusu z půjčovny na letiště a v 17:00 jsme už tam. Odlet je v 18:45, takže ještě stíháme i nákup čokolád.

V letadle máme tentokrát supr místa u okýnka. Po odletu je boží západ slunce nad LA, pak vidíme přímo pod náma svítící Las Vegas a další města. Světýlka měst na zemi a hvězdy nad námi.

Farewell America!


úterý 27.9. – let domů

Letíme proti času, takže následuje superkrátká noc i den v letadle. Iberia na nás nějak šetří, moc jídla nebylo, takže jsem ještě v průběhu letu byl škemrat o svačinku – úspěšně. Přílet do Madridu byl lehce po obědě, pak rychlej přesun mezi terminály na letadlo do Vídně. Stíháme to tak tak na last call 10 minut před odletem. Ve Vídni jsme už večer. Kupujem večeři v Bille a přespíme přímo tady na letišti jako při příletu, ale tentokrát máme celkem pohodlný lavičky.


středa 28.9. – doma

Ráno ve Vídni přesun z letiště na nádraží a pak přímým vlakem do České Třebové, kde na nás už čekaj rodiče.

Nějak těch 27 dní na cestě moc rychle uteklo!


 

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!