Mamutí stromy v Sequoia

Dnes vstáváme už před pátou, po 3 nocích v kempu Crane Flat všechno balíme a jedem autem na východ slunce na vyhlídku Glacier Point. Potkáváme tam překvapivě dalších asi 20 lidí, ale to ještě jde. Slunci to strašně trvalo, seděli jsme a skoro hodinu se rozednívalo než sluníčko konečně vylezlo. No, nemuseli jsme tak spěchat a vstávat tak brzo. Kocháme se pohledy do údolí Yosemite, fotíme. Pak v amfiteátru u vyhlídky vaříme snídani a po ní už sedáme do auta a vyrážíme za mamutími stromy do národního parku Sequoia.

2016-09_usa-212 2016-09_usa-216 2016-09_usa-217

Přijeli jsme do Grant Grove akorát na oběd. Našli jsme si místo na piknik v lese se stoly, ale jen co jsme začli vařit tak přijelo několik autobusů s francouzama, byli strašně hluční a víceméně nás vyhnali. Takže plán číslo dvě – jídlo chcem sníst radši na kmenu stromu, ale odtud nás vyhnaly pro změnu zase vosy, takže nakonec jíme z ešáků přímo v autě. Pak jsem šli na krátkou procházu kolem General Grant Tree – což je jedna z největších sekvojí. Všude samozřejmně kupa lidí, holt neděle.

Cestou dál jedem do oblasti Giant Forrest. Tam je i největší žijící organismus na světě – sekvojovec „General Sherman“. Obcházíme kolem něj a taky kousek trailu kolem dalších sekvojí. U Shermana se stojí regulérní fronta na fotku. My volíme variantu bez fronty.

Dále v národním parku jedeme na skálu Moro Rock a vycházíme na ni nahoru. Je tam hezký výhled na park Sequoia a taky na pohoří Sierra Nevada v dáli na východě. Je udtud vidět i pohoří s vrcholem Mount Whitney, kde jsme byli před týdnem. Pak absolvujeme ještě jednu atrakci pro turisty – projížďku autem skrz kmen padlé sekvoje – Tunnel Log. Cestou celý den pořád vyhlížíme medvědy, ale nic, nemáme štěstí, nebo už asi letos všichni spí.

2016-09_usa-218 2016-09_usa-222 2016-09_usa-220

Z národního parku Sequoia odjíždíme směrem na město Visalia. Na noc chceme spát u jezera Kewah, ale jezero je jen na mapě, ve skutečnosti jaksi není – voda je fuč. Je tu v Kalifornii strašný sucho a okolní plantáže potřebujou zalejvat, takže jezero už je jen hráz s údolím a strouhou uprostřed. Jedeme teda dál, ale žádnej kemp a ani místo na spaní ne a ne najít. Všude jsou buďto farmy nebo plantáže. U jedné zastavujeme a sklízíme dvě granátový jabka (na ochutnání). V nouzi největší nacházíme díky navigaci a mapám kemp u jezera Success – Success Lake Campground. Mají volno, teda spíš skoro prázdnno. Je tam krásnej klid a navíc jsou tam sprchy, takže jsme nakonec i za $20/noc rádi.


 googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!