Hory a jezera v Mammoth Lakes

neděle 18.9. – Mammoth Lakes

Ráno se stavujem za odměnu po náročném výstupu na Mt.Whitney na snídani do Alabama Hills Cafe – výborný, lívance jak s borůvkama tak s vajíškem a slaninou byly skvělý. Jen je znát, že jsou uvedený v průvodci Lonely Planet, protože tam od rána mají opravdu plno! Pak jsme se stavili v infocentru a vrátili medvědo-odolný soudek na potraviny (bear canister) a naše nepoužité sáčky na hovínka.

Vyrážíme dál na sever do Mammoth Lakes. Cestou se stavujem v mekáči – píšem domů emaily. Ve visitor centru v Mammoth Lakes zjišťujem na co potřebujeme permit, ale nakonec na permit kašlem, kupujem jen mapu oblasti, která se fakt vyplatila, je v ní celá oblast až po Mono Lake a Tioga Pass.

Jezera jsou boží, jdeme na procházku od Lake Mary kolem George Lake až k TJ Lake. Tam je skoro povinost se vykoupat. Voda je, no řekněme, že osvěžující. Vaříme pro zahřátí na břehu u jezera kafe, piknik, deka, sluníčko, opalovačka, prostě pohoda…

Večer hledáme horkou řeku s termálními prameny. V infocentru nám řekli, že nám nesmí říct, kde je, protože je to chráněná oblast. Během hledání potkáváme domorodce a ten nám to hned vyklopil, překvapivě se řeka jmenuje „Hot Creek“. Nesmí se tam po západu slunce, je tam brána a asi ji na noc zavírají. Slunce zapadá akorát, když jsme to našli, takže se sem vrátíme radši až zítra hned ráno. Na noc kempíme nedaleko mezi Hot Creek a letištěm u prašný cesty v buši. V noci zas mrzlo.

  map Otevřít mapu v novém okně!


pondělí 19.9. – Hot Creek a Little Valley Lakes

Ráno se jedem vykoupat do Hot Creek. Je to jak v Yellowstonu – všude pára a barevný jezírka kolem řeky. Přímo v říčce střídá horká voda studenou. Je to trochu nebezpečn – voda chvilkama vaří, právě proto se sem oficiálně vůbec nesmí. Z vody vylézáme akorát, když dorazili první turisti.

2016-09_usa-159 2016-09_usa-158 2016-09_usa-155

Pak jdeme na trail podél jezer v Little Lakes Valley (asi 20km jižně od Mammoth Lakes). Dojšli jsme až k Lower Morgan Lake a pak tou samou cestou zpět. Cestou potkáváme partu vězňů v oranžových hábitech na vycházce – asi za dobrý chování. Koupačka v jezírku Heart Lake. Na noc jedem do zavřenýho kempu u George Lake – ideální místečko na noc zadara.

  map Otevřít mapu v novém okně!


úterý 20.9. – Rainbow Falls a Devils Postpile

Jdeme na celodenní trail od jezera Horseshoe Lake. Cestou kolem jezera McLeod, pak se napojujem na známý Pacific Crest Trail. Krásný výhledy na pohoří Iron Mountain. Scházíme přes spálený les dolů k řece Middle Fork San Joaquin River na které jsou vodopády Upper Rainbow Falls a Lower Rainbow Falls. U spodního vodopádu dáváme sváču. Pak vyrážíme dál k čedičové skále Devils Postpile. Je to úplně jako náš Kamenický Šenov. Odtud zpátky chcem po cestě, kterou ale nemůžem najít. V mapě je. Nakonec ji pak teda nacházíme a jdem zpátky celou dobu do kopce až k autu u Horseshoe Lake. Trail byl asi 23km dlouhej, převážně lesem a spáleným lesem, převýšení asi 700m, takže toho máme dost.

2016-09_usa-171 2016-09_usa-168 2016-09_usa-164

V Mammoth Lakes nacházíme wifi u školky, vyřizujem emaily a pak jedem na nákup potravin a taky konečně kupuju kraťasy, co jsem chtěl. Nemůžem najít žádný veřejný sprchy, jediný, co tu jsou v nějakým kempu, jsou pro neubytovaný jen do 5 hodin odpoledne (super pravidlo) a ve druhým kempu jsou taky zavřený a nikde nidko, takže už 8. den bez mytí. No nic. Na noc zase jedem do našeho soukromého (zavřeného) kempu.

map Otevřít mapu v novém okně!


 googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!