Hříchy v Las Vegas

Cestou ze Zionu se chceme stavit vykoupat se v Lake Mead (přehrada Hoover Dam). Na první odbočce je jasný, že dlouholeté sucho v Kalifronii jezero jaksi zmenšilo. Uspěli jsme až na druhý odbočce v Echo Bay. Voda sice nikde, obchody a ubytka zavřený, funguje už jen o pár kiláků dál nájezd do vody pro lodě, jinak lidé zmizeli a s nimi i idylka dříve oblíbeného letoviska u přehrady. Koupeme se – voda skvělá, čistá, osvěžující. Vody je tu v Kalifornii fakt málo, jsou tu strašný sucha. V roce 2001 pamatuju nádrž plnou, pak v roce 2012 bylo vody o poznání míň, ale teď je to fakt vidět že pořád ubejvá.

Po koupačce pokračujem do Las Vegas a přijíždíme tam se soumrakem, což je ideální. Akorát to tu ožilo nočním životem a frmol na hlavní ulici Strip právě začal. Projíždíme ji nejdřív autem sem tam, pak parkujem mazácky v casinu Flamingo (zadarmo) a jdem na procházku po bulváru. V kasinu Caesar Palace hledáme weding chapel, ale už maj zavřený.

2016-09_usa-124 2016-09_usa-122 2016-09_usa-118

Pak hledáme buffet restauraci (all-you-can-eat), ale skoro všechny zmizely. Už nikde nejsou jak před lety. Nacházíme až jednu v kasinu Treasure Island. Přicházíme tam půl hodiny před zavíračkou, ale jdem na to – ochutnáváme všechno, nejlepší byly asi humří ravioly s krevetkama. Na závěr před odchodem ještě sladké a taky si berem spoustu cookies a dalšího s sebou v ubrousku Asi se to nesmí, ale ukecali jsme to že jsme přišli těsně před zavíračkou.

Po vydatné večeři ještě rychlá hra v kasinu. Svých $10 jsem v Black Jacku prohrál tak rychle, že mě málem ani Nikča nestihla vyfotit, takže štěstí ve hře teda nemáme… Asi v jednu v noci nasedáme zas do auta a vyrážíme za město najít místečko pro náš stan. Nachátíme ho asi až o půl třetí u dálnice 160 severozápadně od Vegas.

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!