Skály a údolí v Zionu

Ve středu dopoledne vyrážíme v národním parku Zion na trail Angels Landing. Je to krásná skála uprostřed hlavního malebného údolí Zionu. Jde se nejdřív po cestě a pak po skále jištěný řetězama. Vrchol se tyčí nad údolím, má výhled do všech stran, no paráda. Dáváme si tam sváču. Jen co zašustíme pytlíkama tak se kolem hned sbíhaj veverky. Fotíme výhledy i veverky.

Na další výlet jdeme k Emerald Pools k jezírkům s vodopády. Je to nenáročný trail a proto tam taky je spousta lidí, ostatně jako v celým Zionu – když jsme se v infocentru ptali, kde bude míň lidí, řekli nám, že máme jet jinam…

2016-09_usa-100 2016-09_usa-102 2016-09_usa-105 2016-09_usa-1102016-09_usa-1062016-09_usa-104

Kolem poledne jdeme dolů k ubytovně Zion Lodge. Dáváme zmrzku a kafe a odpočíváme na zeleným trávníčku pod obrovským stromem. Pak následuje kraťoučká procházka k plačící skále – Weeping Rock. No, ta teda nic moc. Posledně na jaře krásně kvetla, ale teď nic, takže to nás nezaujalo.

Na noc nám doporučila rangerka kempování na divoko mimo kemp (a ještě zadarmo) v severní části parku u jezera Kolob Reservoir. Nacházíme tam pěkný místečko. Jdem na dřevo do lesíka a západ slunce už sledujem při vaření u ohně. Byla tam dost zima, protože to je ve 2500m n.m. V noci mrzlo – ráno stan krásně omrzlej.

Ve čtvrtek dopoledne jdeme na výšlap z parkoviště Wildcat Trailhead na skalky Northgate Peaks a pak dál až na kopec North Guardian Angel. Tam jdem kousek cestou necestou, pak lezem na kopeček s výhledem a přemýšlíme, jak vylézt až na North Guardian Angel, který jsme měli jak na dlani. K úpatí jdeme přes loučku a keře, pak lezem po skále až do sedýlka, ale nahoru už by to bylo na lezení s jištěním, tak radši nejdem. Svačíme kocháme se výhledy na severní část Zionu a pak jdem zpět k autu, tentokrát už po turistické cestě.

2016-09_usa-111

Ze Zionu, který nás nadchnul, vyrážíme dál směr Las Vegas.

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!