Bryce Canyon

Pondělí 12.9.

Ráno ještě v kempu v Moab jdem na wifinu a kupujem jízdenky na zpáteční vlak z Vídně, vytiskli nám je na recepci. Pak sháníme novou plynovou bombu – máme. Chtěli jsme v Moab na snídani do Frozen Yogurt ale maj bohužel zavřeno… tak vyrážíme autem směr Bryce Canyon. Nikča řídí jak o život. Cestou navštěvujem další mekáč, posíláme na wifině pohledy domů a konečně mají pro Nikču i zmrzku McFlurry.

V Bryce Canyonu je fůra lidí, ve visitor centru kupujem backcountry permit a na noc půjdeme dolů do kaňonu po Riggs Springs Loop trail (15km, 500m převýšení). Cesta začíná úplně na nejvzdálenějším jižním konci na Rainbow Point. V tábořišti dole nikde nikdo. K večeři máme Maruchány – slavný čínský instantní nudlový polívky a Nikče teda vůbec nechutnaj. Vyhlížíme medvědy, ale taky žádnej. Pro jistotu na noc věšíme jídlo opět na stom, ale nechali jsme tam i karty a křížovky na večer do stanu, takže smůla, volíme alternativní večerní program.

2016-09_usa-095 2016-09_usa-091 2016-09_usa-098


Úterý 13.9.

Ráno se vracíme nahoru z kaňonu na Yovimpa Point a Rainbow point k autu. Zjišťujem, že auto je vepředu vpravo na boku trochu odřený – a sakryš, nevíme jestli se na to vztahuje naše pojištění, to by mohlo být dost drahý…

Zastavujeme cestou na vyhlídce Inspiration point – to je určitě nejlepší výhled na Bryce. Pak jdem na procházku po Bryce Amphitheater mezi hoodoos – vypadají jak zasněžený zkamenělý stromy. Bylo tam hodně lidí a chvilkama trochu pršelo, ale díky tomu jsou krásný fotomráčky.

2016-09_usa-097

Cestou ven z Bryce Canyonu se zastavujeme u Rubbys Inn a pereme prádlo v „laundromatu“ – veřejný prádelně. Venku strašně fouká takže jídlo vaříme taky přímo v laundromatu a než se dopralo máme i po obědě.

Odpoledne přejíždíme do nedalekýho národního parku Zion. V infocentru nás přivítal protivnej ranger, snad jedinej člověk se špatnou náladou, co jsme v Americe potkali. Pak nakupujem ve Springdale potraviny. Chtěli jsme i do kina, ale přišli jsme o půl hodiny pozdě. Na noc jsme v kempu Watchman na jižním konci parku.

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!