Obloučky v Arches

Ráno je v našm kempu v Moab dost živo, ale my spíme dýl. Při snídani trénujou vedle na hřišti místní mladíci americkej football.

V Arches chcem na severozápad na trail k Tower Arch, ale cesta přes Salt Valley je pro naše auto skoro neprůjezdná, takže po půl hodině snažení otáčíme zpět. Místo toho jdem na procházku v Devils Garden – Dark Angel Trail. Je dlouhej asi 12km + odbočky, cestou potkáváme oblouky Landscape Arch, Navajo Arch, Double O arch, zpátky jdeme zadní cestou tzv. primitive trail. Nakonec jdeme i k Pine Tree Arch. Obloučky jsou parádní, na nebi se honí mráčky, což je v místním vedru příjemný. Fotíme, lezem na jedno ze žeber.

2016-09_usa-077 2016-09_usa-079 2016-09_usa-0842016-09_usa-081  2016-09_usa-088

Na večer chceme k Delicate Arch, ale na parkovišti pod ním začíná pršet. Navíc jsme trochu unavený, tak vaříme ještě na parkovišti kafe pro povzbuzení.

K Delicate Arch jdou s náma zástupy lidí. Jde se po takový naklopený skále podle mužíčků. Přímo u Delicate Arch dvakrá trochu sprchlo. Lidí fůra, většina je dost hlučná a nebere ohledy. My ale opět našli klidnější místo. Za Delicate Arch je vidět pohoří La Sal které spolu s fotomráčky vytváří nádhernou scénu. Fotíme, sledujeme západ slunce. Pak vycházejí nad obloukem Delicate Arch hvězdy. My ještě chvíli pozorujeme a pak vyrážíme zpátky už za tmy s čelovkama.

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!