Monument Valley

Ráno nasedáme do auta a vyrážíme z kempu Demotte na severním okraji Grand Canyonu směr Monument Valley. Cestou se stavujeme znova na Horseshoe Bend – tentokrát Nikča odbočuje napoprvé. Parkoviště je značně plný, na hlavní vyhlídce milion lidí, takže jdem o kus dál a tam jsme sami. Dáváme si k tomu melouna, fotíme výhledy. Zaujala nás cedule, kde varují před horkem a vysvětlují obrázkem kolik lahví si mají lidé vzít. Připadá nám to trochu jak pro blbečky, ale i tohle je pro Ameriku typický. My se tomu jen zasmějem a jdem.

2016-09_usa-0672016-09_usa-066

Cestou dál zastavujeme ve městě Page. Jdem na sváču do McDonaldu, ale zrovna nemají tu správnou zmrzku, co chtěla Nikča. Na chvíli sedáme a využíváme jejich wifi na posílání dalších pohledů. K tomu si dáváme i oběd. Nutno říct, že místní McDonald není tak špatnej. Pak sem přijely autobusy s japončíkama, takže bylo živo. Nakupujem jídlo ve Wallmartu a pak už vyrážíme dál autem.

Přírodní rezervace Monument Valley je na území indiánů Navajo. Neplatí tam kartička na vstupy do všech parků, takže platíme $20 za vstup. Indiáni to berou hákem, a v infocentru nikde nikdo, navíc jedinej pěší trail je zavřenej. Celý infocentrum je věnovaný 2. světový válce a kódu Navajo, aneb jak indiáni pomohli američanům vyhrát válku. Jedem autem na projížďku parkem kolem monumentů, Nikča všem skalním útvarům vymýšlí názvy. Přemejšlíme kde spát, v parku to nepůjde, takže jedem po západu ještě dál směr Arches.

2016-09_usa-069

Před Arches ještě vymyslím odbočku na poroří La Sal, jedem tam do kempu v horách (Masons Draw Campground). Přijíždíme už za tmy.

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!