Mohavská poušť

Poté, co jsme přišli v neděli ráno zpět k autu, projíždíme dál Angeles Mountains. Zastavujeme na vyhlídce u silnice a vaříme snídani. Pak přejíždíme až do pouště Mojave Desert.

2016-09_usa-018

První zastávka je u Kelso Dunes. Písčité duny vypadají od silnice nedaleko, takže vyrážíme na nejvyšší dunu. Niky nejdřív v sandálkách, ale písek strašně pálí, takže po chvilce se vracíme pro boty, já jdu dál v sandálích. Cestou na nás vyskakují ještěrky schované v písku. Výstup na dunu nebyl snadný, dva kroky nahoru byl zároveň jeden a půl kroku zpět, jak se to sype. Nahoře byl parádní výhled, nebýt toho, že jsme kvůli větru měli po chvíli ten jemný písek všude.

2016-09_usa-016 2016-09_usa-0202016-09_usa-022

Pak jsme jeli dál po silnici do Kelso. Informačko už bylo zavřený, ale i tak ranger, co tam byl, vyšel ven a radil nám kam dál. Na otočku jedeme kouknout na pouštní stromy Joshua Tree u Cima. Pak se západem slunce zastavujeme a kempíme uprostřed pouště u kulatejch kamínků (skoro jak v Devils Marbles v Austrálii).

V podnělí ráno vaříme s východem slunce snídani a pak vyrážíme na jih k Hole-in-the-Wall. Tam jdeme na procházku pouští se skálama, co vypadají jako ementál s dírama. Niky leze, já fotím, pak následuje krátká ferratka nahoru skalkou k autu. Cestou krásný obří kaktusy, spousta ještěrek a králíků. Jo a taky kolem nás proběhnul šakal.

googlephotosProhlédněte si všechny fotky z USA 2016!