Kruger National Park, JAR

Tak jsme se konečně dostali k internetu. Jsme v právě na večeři v restauraci v Crest Marang Resortu ve městě Francistown v Botswaně.

Na web jsme přidali fotky z národního parku Kruger. Strávili jsme tam celkem 4 dny. Jezdili jsme po savaně a buši v našem džípu a sledovali život okolo – slony, žirafy, hrochy, krokodýly, impaly, kudu, buvoly, pakoně… nádhera. Tenhle národní park v JARu je jistě jedno z nejkrásnějších míst na zemi.

Park je skvěle vybaven a připraven na turisty. Nabízí zázemí a ubytování všeho druhu od kempů po chatky se vším vybavením. Navíc má každá turistická vesnice i obchod a restauraci, většinou i výhled na řeku (a tím i na všudypřítomné hrochy…). Silnice jsou velice pěkně udržované, hlavní tahy jsou asfaltky. Daleko zajímavější je ale sjet z hlavních silnic na vedlejší prašanky (taky skvěle sjízdné), které vedou okolo napajedel. Kolem nich je pořád co sledovat. Zvířata přicházejí pít, ptáci v korunách okolních stromů, skoro u každého napajedla hroši a krokodýli. Nesmí se tu vycházet z auta, takže turisté sledují dění kolem z aut a přes stažené okénko se snaží “ulovit” co nejlepší fotky.

V parku jsme strávili celkem tři noci, dvě v jižní části parku v kempu Skukuza a jednu severněji v menším kempu Olifants. Plánovali jsme zůstat ještě jednu noc, ale protože tu bylo volné pondělí, byl park plný a na další noc už jsme ubytování nesehnali – vše bylo vyprodané.

Na závěr veselá příhoda z natáčení – na odpočívadle Tshokwane jsme si dali svačinku. V korunách stromů nad námi bylo spousta opiček – kočkodanů. Jsou skvělí zloději a jakmile turista nedává chvíli pozor, tak mu ze stolu ukradnou jídlo. My jsme na stole nechali právě zakoupenou přechodku na místní elektrické zásuvky. Kočkodan ji sebral a hned s ní utekl vysoko na strom před námi. Nejdříve ji obratně vybalil z igelitového pytlíku a pak se jí snažil rozkousat. Když zjistil, že to není k jídlu, hodil ji zpátky na zem… Tak jsme si ji zase sebrali. Nic se jí nestalo, funguje dál.

2014-06-11_-_14_-_Kruger_National_Park_01
« 1 z 104 »