Adelaide

Ráno jsme vstávali ve 4:30, dobalili do kufrů poslední věci a v 5hod už na nás před hotelem čekalo objednané taxi.

Při otevření dveří našeho pokoje nás překvapila velká rosnička, která seděla přilepená na sloupku u zábradlí přímo před našimi dveřmi. Na letišti jsme byli asi 10 minut, odbavili jsme naše zavazadla a snědli sendviče z hotelu, které jsme dostali místo snídaně. Byly obdobně “dietní” jako včerejší hotelová snídaně – samozřejmě nechyběla smažená vejce a osmažená slanina.

S letadlem společnosti Jetstar jsme odletěli v 7:05 směr Adelaide, odkud zítra pokračujeme domů. Let byl klidný a trval 3 hodiny. Překvapilo nás, že jsme v ceně neměli vůbec žádné občerstvení, dokonce ani žádné nápoje – ani vodu. Koupili jsme si alespoň čaj. Po přistání v Adelaide jsme si opět museli posunout hodinky o půl hodiny dopředu.

K hotelu jsme dojeli taxikem. Je přímo u čínské čtvrti, angličtinu tady na ulici není moc slyšet. Pokoj je sice menší, ale čistý a nedaleko od centra.

Po zabydlení v hotelu jsme vyrazili do města. Nejdřive jsme si prošli čínskou čtvrť Chinatown, kde jsme se stavili na oběd ve velké jídelně s čínskými bistry. Asi sem jezdí na oběd spousta lidí, protože bylo docela plno. Pak jsme pokračovali přes tržiště Central Mall až do úplného centra města. Tam jsme prošli pěší zónu na ulici Rundle Mall. Je plná obchodů, restaurací a kaváren. Našli jsme tam pěkný obchod s oblečením, kde jsme si oba dovybavili šatník.

K večeři jsme si cestou do hotelu koupili bagetku v Subway. Na pokoji jsme opět přebalili kufry a zítra dopoledne po nádherných 40 dnech míříme zpátky domů.

01_Adelaide_-_rosnicka_prede_dvermi_naseho_pokoje
01_Adelaide_-_rosnicka_prede_dvermi_naseho_pokoje
« 1 z 18 »