Přejezd do Airlie Beach

Ráno jsme vyrazili už v 7:15 na dlouhý přejezd z Hervey Bay přes Rockhampton až do Airlie Beach – celkem 870km.

V Hervey Bay jsme si ještě projeli přímořskou ulici Esplanade. Na to, že bylo tak brzo ráno a navíc trochu pršelo, bylo všude už spousta lidí. Na moři kajakáři, v kavárnách a na plážích lidé na procházkách.

Cestou jsme si zamluvili po telefonu kemp v Airlie Beach na další dvě noci a také plavbu na pláž Whitehaven Beach. Chtěli jsme jet na celodenní plavbu lodí s proskleným dnem a se šnorchlováním kolem souostroví Whitsunday Islands, ale na pondělí už bylo vše obsazené. Proto jsme alespoň koupili plavbu na půl dne.

Po cestě jsme míjeli nekonečná pole s cukrovou třtinou, kolem kterých vedla úzkokolejka, po které vozily vláčky sklizenou třtinu do cukrovarů.

Kilometry utíkaly pomalu, prože byla po cestě samá práce na silnici. Do Airlie Beach jsme dorazili až ve 20:30.

V kempu jsme šli uvařit večeři do kempové kuchyňky. Byl tam docela nepořádek a protože byla kuchyňka jen pod přístřeškem, tak i hodně zvířectva – termiti, bezbarví mloci přilepení přísavkami na zdech i stropě a dokonce k nám přiskákala i veliká žába (asi 20cm na šířku). Tom ji musel odehnat, aby si Zuzka mohla v klidu dojíst večeři. Přitom se na nás tak přátelsky dívala velkýma vykulenýma očima. Hned po večeři jsme zamířili do bezpečí našeho auta.

01_Hervi_Bay_-_keporkak_na_hristi
01_Hervi_Bay_-_keporkak_na_hristi
« 1 z 5 »