Brisbane

Do centra Brisbane jsme vyrazili místním autobusem. Zastávku jsme měli hned u kempu. V centru jsme byli za 30 minut. Jízdné je dost drahé, za jednu cestu chtěli 7,5 dolaru (více než dvojnásobná cena oproti dopravě v Sydney).

Dojeli jsme do podzemního autobusového nádraží, přímo pod hlavní ulicí Queen Street. Nejdříve jsme se šli projít parkem City Botanical Gardens. Zastavili jsme se hned u prvního jezírka a pozorovali velké vodní ještěrky (Eastern water dragon). Bylo jich v celém Brisbane opravdu hodně, hlavně kolem vody. Byly různě velké a zbarvené.

Po mostě jsme přešli do jižní čtvrti South Bank. Tam byly chodníky obklopeny právě kvetoucími bouganveilliemi. Je tam i městská písečná pláž. Protože Brisbane nemá moře, vybudovali si zde alespoň městské koupaliště s umělou písečnou pláží hned vedle řeky Brisbane.

Dále jsme šli kolem nepálské pagody. Ta tu zůstala po světové výstavě Expo 1988. Za ní je veliké vyhlídkové kolo, které má uzavřené klimatizované kabinky. Koupili jsme si jednu projížďku a k ní jsme dostali na večer další zdarma. Během jízdy nám pustili i komentář k tomu, co zrovna vidíme. Jízda trvala 12 minut a byl během ní krásný výhled na centrum města a okolí.

Od kola jsme přešli zpět po mostě do centra. Byly tu právě farmářské trhy s ovocem a jinými pochutinami. Koupili jsme si krásně žlutý ananas (takový se u nás neprodává…), dále ořechy a taky koktejl z třtinové šťávy, kterou přímo na místě mačkali ze stvolů cukrové třtiny. Pak jsme si prošli rušnou ulici Queen Street Mall. Po setmění jsme se vrátili na South Bank a jeli na druhou jízdu na obřím kole s výhledem na noční osvětlené město.

V 19hod jsme nasedli na autobus a vyrazili zpět do kempu. V autobusech tu nehlásí jednotlivé zastávky, autobus navíc nestaví všude, některé byly jen na znamení. To je pro někoho, kdo to tu nezná a navíc jede poprvé a potmě, celkem problém. Měli jsme na jedné zastávce přestupovat. Nenapadlo by nás, že přestupní zastávka bude malá zastávka u silnice, kde nikdo jiný z celého autobusu nevystupoval. Nejprve jsme ji přejeli. Vraceli jsme se tedy autobusem v opačném směru zpět a pro jistotu řekli řidiči jméno zastávky. To byl další chyták, protože se dvě zastávky za sebou jmenovaly stejně (kromě dodatku s názvem ulice!!) a řidič nás zavezl na tu větší. Tam jsme zjistili, že odtud nám to nejede, takže napotřetí už jsme na naši přestupní zastávku dojeli správně. Mezitím nám ale ujel spoj ke kempu a další měl jet až zase za hodinu. Proto jsme vyrazili pěšky a po 10 minutách jsme už byli v kempu. Naštěstí byly všude chodníky a přechody, šlo se totiž i kolem rušné dálnice.

Náš kemp je docela velký, tak jsme jako zlepšovák popojížděli do kuchyňky i umývárek naším autem. 🙂

01_Brisbane_-_jester_Water_Dragon_v_parku
01_Brisbane_-_jester_Water_Dragon_v_parku
« 1 z 43 »