Přejezd do Sydney

Ráno Tom vstával v 6 hodin, aby nafotil východ slunce nad mořem v Kiama. Po snídani jsme pak pokračovali dál v cestě. Chtěli jsme jet do Budderoo NP na vodopády Carrington Falls. Bohužel byla ale uzavřena silnice, po které jsme měli jet, a objížďka by byla hodně dlouhá. Proto jsme rovnou vyrazili po Princes Highway do Sydney.

V Sydney jsme našli kemp v Lane Cove River Tourist Park, který je jen 10km od centra. Po příjezdu nás překvapilo vedro, dusno a silný vítr. Ještě víc nás ale zaskočila žlutooranžová barva oblohy, která se blížila od západu. Dozvěděli jsme se, že nedaleko Sydney, především v oblasti pohoří Blue Mountains, vypukly rozsáhlé požáry. Dým a kouř z těchto požárů dnes vítr přinesl až nad město a tím nám připravil netradiční podívanou.

V kempu jsme poobědvali v místní kuchyňce, u které jsme viděli zvláštní druh krocana. Pak jsme cestou k autu ještě zahlédli asi metr dlouhého ještěra.

Odpoledne jsme vyrazili do města. Zastávka metra byla jen kilometr od kempu. U první velké křižovatky jsme potkali kachní rodinku s 10 káčátky. 🙂 Do centra jsme jeli metrem asi hodinu do stanice Circular Quay, která je hned u hlavního přístavu. Tam jsme obešli prodejce plaveb za velrybami. Tam jsme se rozhodli, že pojedeme zítra ráno ještě jednou. Třeba budeme mít podruhé více štěstí a uvidíme velryby blíže. Případně si alespoň prohlédneme město z lodi.

Pak jsme prošli přístavem až k budově Opera House, která je světoznámou dominantou Sydney. Střecha budovy přípomíná rozvinuté plachty lodě a tak přirozeně zapadá do okolního přístavu. Naproti Opera House spojuje město s jeho severní částí most Harbour Bridge, kterému místní kvůli jeho tvaru říkají ramínko na šaty. Dohromady tvoří Opera House a Harbour Bridge hlavní turistické lákadlo města – nejen svou originální architekturou, ale také skvělým umístěním. Nás toto místo tak nadchlo, že jsme zde vydrželi skoro celé odpoledne i večer.

Nezapomenutelnou atmosféru tohoto místa dnes navíc dokreslil hustý žlutooranžový oblak kouře z nedalekých požárů. Ve svitu zapadajícího slunce to tvořilo neuvěřitelné tvary a odstíny mračen, které si nadšeně fotili turisté i místní obyvatelé. Chvílemi to vypadalo jako konec světa. Postupně vítr mrak odfoukával a bylo vidět i prosvítající kousek modré oblohy.

Dnes večer z přístavu také zrovna odplouvala obrovská zaoceánská loď. Všichni sledovali, jak ji dvě lodě pomáhají vymanévrovat ven z přístavu.

Po západu slunce jsme ještě nafotili pár nočních fotek a vrátili se metrem zpátky do našeho kempu.

00a_vychod_slunce_Kiama
00a_vychod_slunce_Kiama
« 1 z 42 »